خداوندا در آن غار در گوش جان محمد چه گفتی ؟

By • آگوست 17th, 2016 • Category: نوشتار

با نام و یاد آفریدگار این تن و آن روح .
خداوندا در آن غار در گوش جان محمد چه گفتی ؟ ؛
دوست فرزانه و دانش پژوه من که عمرش را در صحرا گردی علم و دانش و معرفت قرآنی طی می کند این ایمیل را که بر گرفته از یک مقاله در سایت زیتون بوده را برایم فرستاده اند .
نوشتار بحدی زیبا ست که حیفم آمد با شما گرامیان علم پژوه در میان نگذارم .
بسیار تلاش کردم تا تصویر ها را نیز در مقاله بگنجانم ، در صورتی که در این نقل و انتقال ایمیلی موفق به دریافت عکس های مربوطه که بسیار آموزنده و بهترین شاهد بر این مدعاست نشدید ، به سایت زیتون جهت مشاهده آنها مراجعه نمائید .
” توضیحات علمی در نقد تئوری”رؤیاهای رسولانه” آقای دکتر سروش
دکتر یعقوب و دکتر شیلا نیکان از کانادا
در نوشته “رؤیاهای رسولانه”، مولف گرامی با استناد به برخی آیات یا موضوعات قرآنی، مثل: هفت آسمان و خروج نطفه از پشت مرد، که به زعم ایشان خلاف علم می آیند، نتیجه گرفته است این کتاب نمی‌تواند جز محصول رؤیا باشد ورؤیا الزاما با علم هماهنگی ندارد.
نویسندگان این پاسخ به‌عنوان متخصصینی کلینیکی احساس وظیفه کردیم توضیحات علمی مستندی را که مرتبط با کارمان می‌باشد، جهت مرتفع کردن سردرگمی موجود در مورد خروج نطفه از پشت مرد تقدیم نویسنده و خوانندگان کنیم. در خصوص سایر بخش‌های تئوری ایشان، با وجود علاقه و پیگیری این موضوعات و داشتن اطلاعات لازم، به خود اجازه اظهار نظر در زمینه‌هایی که درآن تخصص نداریم، نمی‌دهیم.
نکته مورد نقد نویسنده از قرآن، آیات ۵ تا ۷ سوره مبارکه طارق به شرح ذیل می‌باشد:
فَلْیَنْظُرِ الْإِنْسَانُ مِمَّ خُلِقَ خُلِقَ مِنْ مَاءٍ دَافِقٍ یَخْرُجُ مِنْ بَیْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ
ترجمه- انسان باید نیک بنگرد که از چه چیزی آفریده شده است؛ از آبی جهنده آفریده شده که از بین ستون فقرات و دنده بیرون می‌آید.
اینک توضیحات علمی لازم را در مورد آیه زیر به اطلاع می‌رساند. شایسته ذکر است که این توضیحات مستند بوده و رفرنس‌های مورد استفاده در ذیل مقاله، با ذکر صفحات، جهت پیگیری آورده شده است:
همانطور که می دانید بیضه ها ، محل تولید نطفه میباشند . در جنین پسر ، بیضه ها و کلیه ها از یک بافت منشا می گیرند که در ناحیه مهره های کمری قرار دارد . سپس بیضه ها، تحت تاثیر هورمون تستوسترون، از این بافت جد ا شد ه و شروع به رشد می کنند و بتدریج مسیری را طی می کنند تا در محل اصلی اشان در کیسه بیضه بیرون از بدن قرار بگیرند .
توضیحات تخصصی تر
بر اساس کتابLangman’s Medical Embryology که سالهاست بعنوان Text book در دانشگاه های دنیا تدریس می شود ، بیضه ها ( Testes) از لحاظ جنین شناسی از بافت کلیوی مشتق شده‌ وخواستگاه یکسانی با کلیه‌ها دارند
( derived from parts of the mesonephric kidney system ). بیضه‌ها از هشت هفتگی دوران جنینیِ (درجنین مذکر) بر اثر تحریک هورمون تستوسترون شروع به رشد می کنند (۱)
نزول بیضه ها (Descent of the Testes) (2)
بیضه ها در دوران جنینی در قسمت پشتی شکم جنین (Retroperitoneally in the abdominal region) توسعه می یابند، سپس دیواره های شکمی را رد کرده و به کیسهء بیضه (Scrotum) می‌رسند. این جابجائی در داخل مجرای (Inguinal Canal ) که ۴ سانتی متر طول دارد صورت می گیرد.
در جنین دو ماهه ، بیضه‌ها (به همراهMesonephros ) به کمر در ناحیهء مهره های T11 – T12 چسبیده اند (۳). در جنین سه ماهه ، بیضه ها مهاجرت خود را از کمر به سوی قسمت های میانی شکم آغاز می کنند. در جنین ۱۲هفته ، بیضه ها به ابتدای مجرای ((Inguinal Canal میرسند، آنگاه در طول این مجرا حرکت کرده و در حدود هفتهء ۲۸ ، این مجرارا به پایان می رسانند. در جنین ۳۳هفته، بیضه ها به کیسهء بیضه رسیده و مدت کوتاهی پس از تولد در داخل کیسه قرار می گیرند (۴). این مهاجرت که در حدود۳۲ هفته طول می کشد در تصویری که از گوگل استخراج کرده ایم به دقت نشان داده شده است
با توجه به توضیحات فوق، چگونه می توان تصور کرد پیامبری امی که خواندن و نوشتن هم نمی‌دانسته، در ۱۴ قرن قبل به در جامعه‌ای قبیله‌ای و به دور از تمدن و دانش بشری خبر از چنین فعل و انفعالی را بدهد که نویسنده “رؤیاهای رسولانه” با وجود تحصیلات مرتبط به پزشکی، ارتباط با محافل علمی آمریکا و دسترسی به همه امکانات اینترنتی از وجود آن غافل بوده است؟ آیا همین نکته به تنهایی نمیتواند بر نزول این کتاب از ناحیه خدا و کلام الله بودن آن دلالت کند؟ ”
خوانندگان گرامی ، من هر چه تلاش کردم چیزی بر این دادهای علمی این دو همباور دانش پژوه بزرگوار خودم بیفزایم به این نتیجه رسیدم که مقاله بحدی زیباست که نه میتوان یک کلمه از آن کم کرد و نه یک کلمه بر آن افزود . با سپاس از این دو دانشمند گرامی و دوست عزیزم ، آرزو میکنم از مطالعه آن لذت ببرید و خواندن آن بر ایمان شما بیفزاید .
۱۷ آگوست ۲۰۱۶ ، آمریکا . نادر انتظام .
شما میتوانید این مقاله را در سایت انقلاب اسلامی و سایت Entezam .com مطالعه نمائید.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.