کدامین کشور دشمن اعراب بادیه ( عربستان سعودی) است

By • آگوست 4th, 2016 • Category: نوشتار

بنام خدای قرآن .
کدامین یک از این دو کشور دشمن اعراب بادیه اند ؟!.
ایران ؟! ، یا اسرائیل. یا اعراب بادیه !!.
یک شاعر عرب : الا فتی عنده خفان یحملنی علیهما اننی شیخ علی سف
آیا جوانمردی هست که ، دو تا چکمه داشته باشد و آنرا به من دهد تا بپوشم ؟ زیرا من پیر مردی در سفرم !
زمانی که قرآن بر محمد (ص) در سر زمین حجاز نازل میشد ، پرواز این معجزه تا بدین حد ، در اندیشه هیچ
موجودی نمی گنجید ، شاید حتی شخص پیامبر ؟!.
اما دلداری های عاشقانه خداوند بر معشوق بر گزیده اش ، آرام آرام او را مطمئن کرد که ، بنای آفرینش بر پیروزی
و دوام این کلام برای همیشه تاریخ نهاده شده ، پس ” تو تنها بشارت شان ده و بگذر” .
زمانی فرا رسید که ، پیامبر هم ، همانند دیگر انسانها سر بر خاک نهاد و ( محمد ) مجددا به حضور معشوقش باز گشت ، و تنها دو یادگار از خود بر جای گذاشت ؛
قرآنی بس عظیم و خانواده ای بسیار کوچک و چراغ راهنمائی از گذشته و برای آینده انسان . انسانی که فارغ از رنگ و نژاد توانست و می تواند با استفاده از نور این چراغ و الگوی آن خانواده با پشت کردن به تاریکی های زمان خود در نهایت آرامش با خویشتن و همسایه گان خود زندگی کند . اما افسوس ،
محمد (ص) سر مبارکش را بر خاک نهاد و اکثریت اعراب ( بادیه ) همچنان بر روش جاهلیت قبل و زمان محمد ( ص) ماندند ، بر خلاف رهنمود کتاب شان بر همسایه گان خوب و بی آزار خود تاختند و به جای تلاوت آیات شیرین کلام بر مردم بی گناه ، شمشیر جاهلیت را بر فرق دیگران فرود آوردند !! و نام آن جنایات را فتوحات اسلام نهادند !! . گذر زمان تلاش کرد مرحمی باشد بر زخمهای آن به اصطلاح فتوحات .
و صد افسوس که اعراب بادیه که با معنا و مفهوم رحمت و کرامت و احترام به دیگران در قرآن محمد ( ص) بیگانه ماندند !! و هرگز کلنگ آن خصم را تا به امروز نه تنها بر زمین نگذاشتند بل ؛
همچنان بر آن دشمنی با یک فرهنگ ، یک تاریخ ، یک ملت و یک سر زمین پا فشردند !! برای بهتر شناختن روش حیاتی اعراب بادیه به حضور قرآنی متوسل میشوم که بر محمد ( ص) نازل شد و در طول حیات ۱۴۰۰ ساله خود چراغ راهنمای هر انسانی در چهار گوشه جهان از هر نژاد ، ملیت و فرهنگی قرار گرفت به جز اعراب بادیه !!. به پاره ئی از درد دلهای قرآن از اعراب بادیه برای فرار از مسئولیت ! آنهم برای آن دین نوپا گوش کنید ؛
وَ جَاءَ الْمُعَذِّرُونَ مِنَ الْأَعْرَابِ لِيُؤْذَنَ لهَمْ وَ قَعَدَ الَّذِينَ كَذَبُواْ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ سَيُصِيبُ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِنهْمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ .سوره توبه آیه ۹۰ :
پیامبر ، به هنگام دعوت به جهاد دو گروه به حضور تو آمدند و هر کدام عذری را برای عدم شرکت در جهاد به تو ارائه کردند ، یکی آنها که عذر واقعی داشتند و عذرشان قابل فهم بود ، اما گروه دوم کسانی بودند که ، به خداوند و به تو دروغ گفتند و هیچ عذری نداشتند !! حتمی این بر ته نشسته گان عذاب خواهند شد .
” و در آیه ۹۷ در همین سوره از شدت کینه آنها به کل آفرینش چنین میفرماید ؛الْأَعْرَابُ أَشَدُّ كُفْرًا وَ نِفَاقًا وَ أَجْدَرُ أَلَّا يَعْلَمُواْ حُدُودَ مَا أَنزَلَ اللَّهُ عَلىَ‏ رَسُولِهِ وَ اللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ “شدت کفر و نفاق اعراب بادیه برای این هست که آنها در پس دیوار ( جدر ) جهل از حدود آنچه را که خداوند بر رسولش نازل فرموده پناه گرفته اند !! و چه تلخ که زیستن در پس دیوار نفرت ، آنها را از یاد خداوند علیم و حکیم باز داشته !!.و چه زیبا در مورد انفاق ؟!! ریائی آنها میفرماید ؛” وَ مِنَ الْأَعْرابِ مَنْ يَتَّخِذُ ما يُنْفِقُ مَغْرَماً وَ يَتَرَبَّصُ بِكُمُ الدَّوائِرَ عَلَيْهِمْ دائِرَةُ السَّوْءِ”وَ اللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيم.«گروهى از اين عربهاى باديه نشين كسانى هستند كه (بر اثر نفاق يا ضعف ايمان) هنگامى كه چيزى را در راه خدا انفاق كنند، آن را ضرر و زيان و غرامت محسوب مى‏دارند» نه يك موفقيت و پيروزى و تجارت پرسود. سوره توبه ۹۹.
و در پایان به زیبائی هر چه تمام تر به ما میفرماید : نیازی نیست که شما تصور کنید عدم زیست آنها در شهر و دور بودن از تمدن شهری چنین عقده حسادت را بر آنها مستولی کرده ؟ نه ، این گروه از اعراب بادیه چه در صحرا و چه در شهر ، بهر جا بنگری منافقند !! و بر شدت این نفاق و کینه چنان می افزایند که ، کارشان به سرکشی و طغیان می انجامد . ” وَ مِمَّنْ حَوْلَكُمْ مِنَ الْأَعْرابِ مُنافِقُونَ وَ مِنْ أَهْلِ الْمَدِينَةِ .. مَرَدُوا» عَلی النِّفَاقِ لَا َ تَعْلَمُهُم ،نحن نَعْلَمُهُمْ سَنُعَذِّ بهم مَّرَّتین ثم يُرَدُّونَ إِغَ عَذَابٍ عَظِيم‏ .«در ميان كسانى كه در اطراف شهر شما (مدينه) هستند گروهى از منافقان وجود دارند و در خود مدينه و از اهل اين شهر نيز گروهى هستند كه نفاق را تا سر حد سركشى و طغيان رسانده و سخت به آن پايبندند ، و تو اى محمد ايشان را نمى‏شناسى، ما مى‏شناسيمشان و بزودى در دو نوبت عذابشان مى‏كنيم، آن گاه بسوى عذاب بزرگ باز خواهند گشت.
تصور می کنم ، همین چند آیه از آیات متعددی که حاکی از رو در روئی اعراب بادیه با پیامبری که از بین خودشان بر گزیده شد کافی باشد .
شاید بهتر باشد که ، اعراب بادیه یکبار برای همیشه سری به صفحات روشن تاریخ بزنند و بنگرند که ، کدامین ملت در پس نزول قرآن بزرگترین افتخار خدمت به این کتاب را از آن خود کرد ؟ اعراب بادیه ؟ یا ملت با فرهنگ ایران ؟ لطفا برای ثپت در تاریخ تعداد کتابها و مقالاتی را که شما چه در بزرگداشت قرآن و چه برای سرفرازی اسلام به بشریت عرضه نموده اید را بر شمارید و ارائه دهید . حمتی خدمات ایرانی ها به اسلام در چشم و دل اهل علم و معرفت بسیار آشکار تر از چشمان اعراب بادیه می باشد !! و الا امروز ایران و ایرانی را تنها دشمن خود نمی شمردید !! .
حتمی در قلب اعراب بادیه ، گناه دوم ملت ایران احترام به خاندان عزیز پیامبر اسلام و دوست داشتن آنها می باشد.
ببینید وصیت پیامبر به شما و جهان برای پس از رحلتش چه بود ؟ :” بگو: من هيچ اجر و پاداشى بر اين موضوع ( همه تلاش ها که کردم ) از شما درخواست نمى‏كنم، جز اينكه ذوى القرباى مرا دوست داريد” (قُلْ لا أَسْئَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْراً إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبى‏) ، آیا این آیه همان قرآنی نیست که بر پیامبر اسلام به زبان عربی مبین نازل شده ؟.
آیا فاطمه دختر همان پیامبر هست یا نه ؟ آیا این فاطمه فرزند داشت یا نه ؟ آیا این فرزندان از نسل علی داماد پیامبر بودند یا نه ؟ .اگر کمی فکر کنید ایرانی ها اولین کسانی بودند که آبروی پیام را حفظ کردند . نکردند ؟!. امروز من ایرانی از اعراب بادیه می پرسم آیا جوان مردی در بین شما هست که ، از خود سوآل کند این همه کینه و عداوت از دوست داران قرآن و محمد و آل محمد برای چیست ؟؟!!. این است آن جوا نمردی که آن هموطن شما سراغش را میگرفت ؟ .
و اما قوم یهود ، اجازه دهید به اطلاع شما اعراب بادیه برسانم که من با تما م وجودم از رودرروئی قوم بنی اسرائیل با پیامبران بنی اسرائیل و مخصوصا حضرت موسی علیه السلام متنفرم . من از ظلمی را که این قوم در تاریخ بر دیگران روا داشتند و میدارند بسیار متنفرم ، اما آیا هیچ ملتی باندازه این قوم مورد ستم نیز قرار گرفت ؟ و من از آنها که بر قوم یهود چنین نا رواهائی را روا داشتند نیز بیشتر متنفرم . اما آیا خدمات علمی ، فرهنگی و اقتصادی قوم یهود برای یک فرد بی غرض قابل انکار هست ؟ . تصور نمی کنم اهمیت دشمنی اعراب بادیه هر گز بر روی میز قوم یهود قرار گرفته باشد .
اما بهتر است که ، اعراب بادیه بدانند پناه بردن به دولت غیر دمکراتیک امروز اشغال گران سر زمین فلسطین ، محل امن و پناه گاه مناسبی برای آنها نخواهد بود . همانطور استمداد طلبیدن از فرقه ورشکسته رجوی برای بر اندازی نظام جمهوری اسلامی ایران ؟! .
آیا جوانمرد فرهیخته ای در بین اعراب بادیه هست که ، بداند ایرانی ها نه تنها دشمن آنها نیستند ، بل ،هنوز هم میتوانند بهترین همسایه برای آنها باشند ؟، به شرطی که بار آن نفاقی که ، یک عمر مورد شکایت پیامبر گرامی مان بود را یکبار برای همیشه ، در زیر شن های صحرای حجاز دفن کنند . نیک بدانید هنوز هم وجه مشترک باوری ما میتواند بهترین نقطه اتصال مان باشد . آمین .
چهارم آگوست ۲۰۱۶ ،آمریکا . نادر انتظام .
شما میتوانید این مقاله و دیگر نوشتار این قلم را در سایت انقلاب اسلامی و سایت نادر انتظام مطالعه فرمائید .
حتمی بیاد دارید که ، پیک naderentezam@gmail.com آماده انتقال نظرات ارشادی شماست .

.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.