بخش سوم امامت در قرآن

By • ژانویه 14th, 2016 • Category: نوشتار

با نام و با یاد و نام امام بر هستی .

بخش سوم توان رهبری کتاب ( قوانین) .

سلام بر موئمنین دین حنیف ابراهیم ،

 برای نخستین  بار در تاریخ بر قراری ارتباط مستقیم خداوند هستی با بنی آدم ، آن  گفتار در قالب  الواح به موسای پیامبر به عنوان اصول راهنما و  به زبان ساده مکتوب گردید . و خداوند فرمود ؛

” و در الواح [تورات] براى او در هر موردى پندى و براى هر چيزى تفصيلى نگاشتيم پس [فرموديم] آن را به جد و جهد بگير و قوم خود را وادار كن كه بهترين آن را فرا گيرند به زودى سزاى نافرمانان را به شما مى‏نمايانم “

و در این زمانی بود که موسی پیامبر  اولین سطور  این قوانین ساده و همه فهم  را به قوم صحرائی خود ابلاغ نمود . با رفتن موسی پیامبر ، جانشین نان او هر کدام به نحوی نظریات پیچیده و همه نا فهم خود  را بر سخنان حضرت خداوند افزودند !!  و نام  آن را گذاشتند شریعت موسی ؟ و از این زمان  با ظهور فقه و فقیه نهاد سه نبش شریعت جای گزین  آن دین یکتائی شد .

 با ظهور این لگاریتم در هم تنیده و غیر قابل فهم  عام  ، پدید آورندگان سناریوی فقه عملا شمشیر شریعت مدارانه خود را بر فرق مبارک سیرت دین توحیدی فرود آوردند و صورت نا میمون دین فروشی خود را جای گزین آن سیرت زیبا نمودند . و از همین زمان بود که نهاد روحانیت بدست قوم بنی اسرائیل پایه گذاری شد .

 وزمانی دیگر فرارسید تا برای نجات دین توحیدی موسی ( ع )  از شر دکان داران بنی اسرائیل  ، خداوند رحمان امر بر آفرینش عیسی ( ع ) فرزند مریم ( سلام الله علیها ) پیامبر رحمت  فرمود .

 با آفرینش  فرزند مریم ( سلام الله علیها ) و ظهور این پیامبر رحمت  پدیده شفقت و مهربانی بار دیگر  بر قلوب مومنین منتظر تابیدن نمود .

وه ، که ، عمر وزیدن نسیم کلام رحمت عیسی عاشق ، کوتاه تر از عمق نفرت روحانیت شریعت مدار بنی اسرائیل بود ! و در این رهگذر نهاد تنفر و جهل روحانیت را از کلام عشق عیسی مریم خوش نیامد و بفرموده ” آقای خمینی باید دارها را بر سر میادین بر پا و عشق و عاشق را بپای نهاد روحانیت مصلوب و…..”

 با عروج عیسی ،  پیامبر عشق و زیبائی  بار دیگر کارد نفرت قابیل  بر گردن هابیل موحد افتاد .

در آن روزهای تاریک که دین سراسر رحمت فرزند مریم ، زیر ضربات سنگین و سهمگین مذهب  فقه و فقیه  به کنج  تنهائی سر در جیب  خود فرو برده بود ، و  در حالی  که، هنوز شراب خواری مستانه روحانیت یهود از مصلوب کردن نور چشمی مریم در پیاله جهل و نفرت فقه شریعت مدار به آخرین جرعه خود نرسیده بود که  ؛

محمد ( ص) مشعل فروزان ، لنگر کشتی نوح و تبر ابراهیم و لوح منقوش به خط زیبای خدای موسی و چهره خندان مریم را بر بام جبل النور بر افراشت و رو به روحانیت یهود :

  کتاب موسی امام رحمت و هدایت  است و من تصدیق کننده آن کتاب و همه پیامبران پیشین و خاتم انبیاء هستم  ” وَ مِنْ قَبْلِهِ كِتابُ مُوسى‏ إِماماً وَ رَحْمَةً وَ هذا كِتابٌ مُصَدِّقٌ لِساناً عَرَبِيًّا …”سوره الاحقف آیه 11 . و برای بار دوم در سوره هود چنین فرمود :

أَ فَمَن كاَنَ عَلىَ‏ بَيِّنَةٍ مِّن رَّبِّهِ وَ يَتْلُوهُ شَاهِدٌ مِّنْهُ وَ مِن قَبْلِهِ كِتَابُ مُوسىَ إِمَامًا وَ رَحْمَةً أُوْلَئكَ يُؤْمِنُونَ بِهِ  وَ مَن يَكْفُرْ بِهِ مِنَ الْأَحْزَابِ فَالنَّارُ مَوْعِدُهُ  فَلَا تَكُ فىِ مِرْيَةٍ مِّنْهُ  إِنَّهُ الحَْقُّ مِن رَّبِّكَ وَ لَكِنَّ أَكْثرََ النَّاسِ لَا يُؤْمِنُونَ(17 هود ).

 “کتاب موسی امام و رحمت بر جهان و  جهانیان است و من شاهد بر زنده کردن آن و زدودن غبار جهل و ریا و تزویر شما از چهره آن لوح محفوظ هستم .من تصدیق کننده پیامبری  نوح ،ابراهیم ،موسی و عیسی هستم ،  پیام آنها پیام من ، و پیام من  ادامه دهنده و مکمل یپام آنهاست .

و امروز سلف نا خلف مصلوب کنندگان عیسی عاشق بعنوان نهاد روحانیت ضد خدا  بر فرزندان عاشق  ایران از جان عزیزترم آن می کنند که اربابان ظالمشان کردند .

پیروان دین حنیف ، نگران نباشید ، مایوس نشوید ، بر حق بایستید ، این نیز بگذرد .

                             ایام بکام باد

بیست و سوم دسامبر ۲۰۱۵ ، آمریکا . نادر انتظام

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.