بخش دوم امامت در قرآن

By • ژانویه 14th, 2016 • Category: نوشتار

با نام و یاد امام بر هستی ؛

بخش دوم ، ادامه بررسی قوه رهبری ( امامت ) در قرآن ؛

خلفای اسلامی ! و مزدوران سرکوب گر ، به این آیات روشن در کتاب دین تان نگاه کنید آیا شما مخاطبین آن نیستید ؟؟.

 شما که از کتاب مبین خداوند روی بر گردانیدید ! و محصول مذاهب شرک آلودتان به جز استبداد و ظلم و حصر و زندان و کشتار و آوارگی برای ملت های خودتان ،  و ترور و ، وحشت برای دیگر  انسانهای بی گناه  هیچ ارمغانی به بشریت هدیه نکرده اید !! یک بار دیگر به این آیات نگاه کنید ؛

در مقاله ۳۰ اکتبر به بررسی مختصری از یکی از ۱۲ آیه امامت در قرآن کریم در سوره یسین پرداختم ، اکنون به این آیه در سوره حجر توجه فرمائید .

در مقاله پیشین معروض داشتم که ، بنا بر اراده آفریدگار جهان هستی از آنجا که بقول قرآن ( وَ ما خَلَقْنَا السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ وَ ما بَيْنَهُما إِلاَّ بِالْحَق‏ ) . مطمئن باشید که ، ما جهان را بر حق و هدف دار آفریدیم . و

” نه تنها آفرینش جهان  پوچ ، عبث و بیهوده نیست ، بلکه حتما آفرینش هر موجودی در کل نظام هستی  و مخصوصا انسان هدفمند و هدف دار می باشد ، که البته دست یابی و تحقق رسیدن به آن هدف  بستگی به ایمان و تقوای انسان دارد . در امامت خیر و نیک اندیشی ، انسان از توان رهبری خود در جهت ساختن دنیائی بهتر و در امامت شر توان خود را در جهت تخریب بکار می برد . نتیجه و آثار هر دو عمل در بایگانی آفرینش ( لوح محفوظ ) ثپت و ضپط می گردد .، و مطمئن باشید که هم در این جهان و هم در جهانی دیگر انسان باید خود جواب گوی عمل کرد خود باشد .

 آموزه های قرآنی حاکی از این هست که ، آفرینش تمامی موجودات در جهان هستی برای تسبیح  (  به پاکی یاد کردن و پاک سازی )  به پیشگاه خداوند امر به ایجاد شده  ، اما در مورد انسان علاوه بر تسبیح  ، عبودیت ( بندگی ) نیز بر آن افزوده شده  که، امید وارم در آینده نزدیک در مقاله دیگری به بحث بسیار جالب و زیبای تسبیح در هستی به پیشگاه خداوند بپردازم  .

تسبیح ؛  یکی از زیباترین پدیده های آفرینش اجرای امر تسبیح هر شیئی در جهان می باشد ، ساده ترین تعریف تسبیح  پاک  سازیست ، و در همین پدیده تسبیح است که ، شرح وظایف هر موجودی با توجه به وسعت قوه رهبریش مشخص می شود ، تسبیح  در دیگر موجودات غریزی و از پیش تعین شده است که هر کدام در انجام وظیفه خود به نحو احسن در این امر بکار خود مشغولند  .

و اما تسبیح و عبودیت انسان ؛

با توجه به اینکه انسان تنها موجودی است که ، بر غریزه و در عین حال صاحب اختیار خلق شده ، و از آنجائیکه اخذ پدیده اختیار امکان سرکشی و خروج از دایره تسبیح را  ممکن می سازد  ، خداوند پدیده عبودیت ( آنهم  بندگی به پیشگاه تنها پروردگار یکتای جهان هستی ) را فقط  به منظور سعادت و آمرزش انسان به عنوان بهترین پدیده رحمت و نجات  به او ارزانی فرمود  .  در ادامه بحث امامت انسان به بخش دوم می پردازیم ؛

به کلمه امام به معنای ( راه و یا جاده آنهم راهی بسیار روشن ؟! ) در سوره حجر ، که یکی از زیبا ترین و آموزنده ترین درس های تاریخ برای هر زمان و هر مکان و هر کس را بیان می کند توجه نمائید .

قرآن می فرماید : قبل از شما اقوامی بودند که ، رهبران مستبد و ظالمشان با تکیه بر این باور غلط که با استتثمار انسان بناهای نفوذ ناپذیر و مستحکمی را بنا ، و با استخدام مزدورانی سرکوب گر بنام فدائیان رهبر ، ذوب در ولایت شیطان ! مطیع بی چون چرا از اوامر مقام معظم ! سلطنت شان و استبداشان برای همیشه تاریخ ماندگار ؟ و با تکذیب آیات روشن و غیر قابل تغییر ما هرگز و در هیچ محکمه ئی مورد سوآل و مآخذه قرار نخواهند گرفت !!.

این رهبران مستبد و ظالم ، ملت خود را بهر بهانه ئی در حصر و حبس گرفتار کردند و حتی در یک تبعید اجباری آنها را از خانه و کاشانه شان آواره کردند و می کنند ، و در نهایت ادامه ظلم را تا بدان جا پیش بردند و می برند که مردان آنها را بدار آویختند و زنانشان را به کنیزی گرفتند و در این رهگذر از هیچ جنایتی فرو گذار نکردند نمی کنند !!.

باور این رهبران شر و ظالم بر این بود که ، بناها و استحکاماتشان و نیروهای سرکوب گرشان آنها را از بلای انتقام ما محفوظ خواهد داشت !! زهی خیال باطل ؛

هر دو گروه شما به این آیات روشن و مستمر و غیر قابل تغییر نگاه کنید ؛

وَ إِنْ كانَ أَصْحابُ الْأَيْكَةِ لَظالِمِينَ (78) فَانْتَقَمْنا مِنْهُمْ وَ إِنَّهُما لَبِإِمامٍ مُبِينٍ (79) وَ لَقَدْ كَذَّبَ أَصْحابُ الْحِجْرِ الْمُرْسَلِينَ (80) وَ آتَيْناهُمْ آياتِنا فَكانُوا عَنْها مُعْرِضِينَ (81) وَ كانُوا يَنْحِتُونَ مِنَ الْجِبالِ بُيُوتاً آمِنِينَ (82)

فَأَخَذَتْهُمُ الصَّيْحَةُ مُصْبِحِينَ (83) فَما أَغْنى‏ عَنْهُمْ ما كانُوا يَكْسِبُونَ (84).

قرآن : اصحابی بنام ایکه و حجر ، با توجه به ایجاد تمدن هائی که شاید به زمان خود یکی از بزرگترین ها بودند ، استحکاماتی را بپا کردند که در نوع خود بی نظیر بود (وَ كانُوا يَنْحِتُونَ مِنَ الْجِبالِ بُيُوتاً آمِنِينَ‏). و با این تصور که زیستن در حصار این باصطلاح کاخهای غیر قابل نفوذ ،آنها از ضربه انتقام ما در امان خواهند بود !.

 تا بدین جا  اگر ایجاد این ساختن ها  و استخدام آن همه نیروی نظامی  برای تامین امنیت تمامی مردم خود می بود ؟ که چه نیکو ساختنی ، اما از آنجا که  بنای این استحکامات تنها برای حفظ نظام سر گوبگر و ظلم بر ملت خود بود !   قرآن : بخاطر تکذیب آیات  ما ( تکذیب حقوق ذاتی هر موجودی اعم از انسان و محیط زیست )  و ظلمی را که روا داشتند !

” (وَ إِنْ كانَ أَصْحابُ الْأَيْكَةِ لَظالِمِينَ‏)

 آنهم در تمام ابعاد ( اعم ظلم به نفس خود ، ظلم به همنوع و ظلم به محیط زیست ) . آن نظام ظالم و نا حق را چنین در هم کوبیدیم (فَأَخَذَتْهُمُ الصَّيْحَةُ مُصْبِحِينَ‏).

عجيب است كه انسان براى چند روز زندگى دنيا اينهمه محكم كارى مى‏كند، ولى براى زندگى جاويدان و ابديش آن چنان سهل‏انگار است كه حتى گاهى حاضر به شنيدن سخن خدا و نظر افكندن در آيات او نيست ؟؟!! خوب، چه انتظارى درباره چنين قومى مى‏توان داشت، جز اينكه طبق قانون” انتخاب اصلح الهى” و ندادن حق ادامه حيات به اقوامى كه به كلى فاسد و مفسد مى‏شوند، بلاى نابود كننده‏اى بر سر آنها فرود آيد و نابودشان سازد، لذا قرآن مى‏گويد:” سرانجام صيحه آسمانى صبحگاهان دامانشان را گرفت” (فَأَخَذَتْهُمُ الصَّيْحَةُ مُصْبِحِينَ‏).

اين صيحه صداى صاعقه مرگبارى بوده كه بر خانه‏هاى آنها فرود آمد و آن چنان كوبنده و تكان دهنده و وحشتناك بود كه اجساد بى جانشان را به روى زمين افكند.

قرآن به زیبائی هر چه روشن تر به رهبران ظالمی که در هر عصر و زمان و مخصوصا امروز جهان و حتمی به ویژه به رهبران ظالمی که امروز در کشور های به اصطلاح اسلامی با مردم خود و امت محمد (ص) و دیگر بی گناهان چنین ستمی را روا می دارند چنین می فرماید :

به سرنوشت محتوم و محکوم به فنا و نابودی تمدنهای ظالم قبل از خود بنگرید ، و ما از آنها انتقام گرفتيم” و در برابر ظلمها و ستمگريها و سركشى‏ها، مجازاتشان نموديم (فَانْتَقَمْنا مِنْهُمْ‏). (وَ إِنَّهُما لَبِإِمامٍ مُبِينٍ‏).چشم باز كنيد و سرنوشت آنها را بنگريد شاید درس سپس عبرت گيريد.

چه راست راه روشنی ، آیا چشم بصیری و گوش شنوائی هست ؟.

به شرط حیات ادامه خواهد داشت .

شما می توانید این مقاله را در سایت انقلاب اسلامی در هجرت و یا سایت naderentezam.com مطالعه فرمائید

سوم دسامبر ۲۰۱۵ ،   آمریکا . نادر انتظام

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.